TOBB ETÜ
Anasayfa Geçmiş Projeler Proje Önerileriniz Güncel Projeler Fotoğraflar




2021 yılı proje dereceleri

Proje Yarışması Birincisi:

Zorlu Enerji - Elektrikli Araç Akıllı Şarj Sistemlerinde Sürücü Bazlı Dinamik Rotalama İle Yolculuk Süresi Minimizasyonu

Takım Üyeleri: Yiğit ANIŞ, Emre DEMİREL, Elif DEMİRKAYA, Afra EDİKLİ, Sümeyra ÖZEN

Şirket Danışmanları: Recep ARSLAN, Gürkan DÖKÜMCÜGİL

Akademik Danışman: Doç. Dr. Ayşegül ALTIN KAYHAN

Proje Yarışması İkincisi:

Türk Traktör - Günlük Sevkiyat Planlaması İçin Ürün/Nakliye Aracı Eşleme Optimizasyonu Problemi

Takım Üyeleri: Selen AKYOL, Simay ÇALIŞKAN, Merve Sıla DOĞAN, Zeynep FIRAT, Başak HELVACI

Şirket Danışmanları: Muhammet Recai BAYLAN, Özgün ÇAKIR

Akademik Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Eda YÜCEL

Proje Yarışması Üçüncüsü:

Borusan EnBW Enerji - Hibrit Santral Kapasite Planlaması

Takım Üyeleri: Özlem BOZDAĞ, Melda Betül ŞEN, Deniz ŞENOL, Şehribanu USTA, Zehranur YILMAZ

Şirket Danışmanı: Samet TÜZÜNOĞLU

Akademik Danışman: Doç. Dr. Ayşegül ALTIN KAYHAN


TOBB ETÜ Endüstri Mühendisliği Sistem Tasarımı Bitirme Projeleri, proje ortağı firmaların gerçek hayat problemlerine Endüstri Mühendisliği/Yöneylem Araştırması tekniklerini uygulayarak çözümler üretirler. Projeler imalat ya da servis sistemlerinin incelenmesi, modellenmesi ve verimliliğinin artırılmasına yönelik tasarım çalışmalarını içermektedir.

Proje ortağımız olan firmalar arasında A101, Anadolu Efes, Almila İnşaat/Pekuslu Enerji, Anadolu Jet, Anova Ar-Ge Çözümleri, ARAS Kargo, Arçelik, Arvato Supply Chain Solutions, Aygersan, Bayındır Sağlık Grubu, Bendis Enerji, Berg, Borusan ArGe, Borusan EnBW Enerji, British American Tobacco, Casa de Maris Otel, Coca-Cola, Danone, Demiryolu Lojistik, DHL, Durukan Şekerleme, Eczacıbaşı, ELMED Medikal, EnerjiSA, Erkunt Traktör, Es Yapı, ETİ, Etlik Zübeyde Hastanesi, Fatih Üniversitesi Hastanesi, Ford Otosan, FNSS, Gama Enerji, Hidromek, IBA Kimya, ITC Entegre Katı Atık Yönetim Sistemleri, İstanbul Şehir Hatları, Karel Elektronik, Kayseri Şeker Fabrikası, Liv Hospital Ankara, MAN, Medicana, Microsoft, Migros, MİTAŞ Civata, Mitaş Enerji, MNC Akü, Nevzat Ecza Deposu, ODTÜ Mediko, Optimizasyon Algoritmalar Enerji Danışmanlık, OYAK Renault, Roketsan, Rovenma, Sarp Lojistik, Selçuk Ecza Deposu, St International Trade Co. TAI, TAV, T.C. Devlet Demiryolları, Tepe Home Mobilya, Termikel, THY, TOBB ETU, TOBB ETU Hastanesi, TPPD, TREYSAN, Turecon Enerji, Turkcell, Turuncu Grup, Türk Kızılayı, Türk Traktör, ULUSOY Elektrik, Unilever, UPS, Yataş, Yayla Bakliyat, Yiğit Akü, Yön Pazarlama ve Zorlu Enerji Grubu bulunmaktadır.

Dersin işleyişi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.


BAŞARILARIMIZ:

2021 YAEM Türkiye Birincisi: Zorlu Enerji - Elektrikli Araç Akıllı Şarj Sistemlerinde Sürücü Bazlı Dinamik Rotalama İle Yolculuk Süresi Minimizasyonu

Takım Üyeleri: Yiğit ANIŞ, Emre DEMİREL, Elif DEMİRKAYA, Afra EDİKLİ, Sümeyra ÖZEN

Akademik Danışman: Doç. Dr. Ayşegül ALTIN KAYHAN

2021 YAEM Finalisti: DHL Supply Chain - Ürün Envanter Seviyelerinin Doğrulaması ve İyileştirilmesi

Takım Üyeleri: Tuğrul BİLGİN, Elif ÇELİK, Kaan DAİBAŞOĞLU, Gül Beyza KOCAMIŞ, Defne ÖZTÜRK

Akademik Danışman: Doç. Dr. Nilgün FESCİOĞLU ÜNVER

2021 YAEM Finalisti: Türk Traktör - Günlük Sevkiyat Planlaması İçin Ürün/Nakliye Aracı Eşleme Optimizasyonu Problemi

Takım Üyeleri: Selen AKYOL, Simay ÇALIŞKAN, Merve Sıla DOĞAN, Zeynep FIRAT, Başak HELVACI

Akademik Danışman: Doç. Dr. Eda YÜCEL

2020 TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları Ankara Bölge Birincisi: TURECON Enerji & Çevre - Elektrikli Otobüs Hatları için Şarj Dolum Kapasitesi Belirleme ve Optimizasyonu

Takım Üyeleri: Aslı GÜNEŞ, Enise Erel TEKİNER, Melike Ceren ÖZDENER, Uğur ŞİMŞEK, Umut SUBAŞI

Akademik Danışman: Doç. Dr. Ayşegül ALTIN KAYHAN

2019 YAEM Türkiye Birincisi: BORUSAN EnBW Enerji - Rüzgâr Elektrik Santralinde Enerji Depolama Sistemi Optimizasyonu

2019 YAEM Finalisti: AYGAZ A.Ş - Çok Ürünlü Çok Aşamalı Tüpgaz Bütünleşik Tedarik Zinciri Bitirme Tasarım Projesi

2019 YAEM Finalisti: Eczacıbaşı-Vitra - Seramik Gereçleri için Enerji Verimli Operasyon Planlama Karar Destek Sistemi

2019 YAEM Finalisti: TAI - Section 19 Montaj Hattı Kapasite Planlama ve Dengeleme Projesi

2019 TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması “Akıllı Şehirler ve Ulaşım” kategorisi Bölge İkincisi: Zorlu Enerji Grubu - Elektrikli Araç Akıllı Şarj Sistemlerinde Talep Bazlı Dinamik Fiyatlandırma ile Gelir Maksimizasyonu

2019 DHL Teknolojik Fikir Yarışması Türkiye Üçüncüsü: Borusan Arge - Kapasiteli ve Zaman Pencereli Araç Rotalama ve Dock Çizelgeleme Optimizasyonu

2018 TÜBİTAK 2241 Özel Sektöre Yönelik Lisans Bitirme Tezleri Yarışması Türkiye İkincisi: Borusan ARGE - Kaynak Atama ve Rotalama Optimizasyonu Projesi

2018 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: Borusan ARGE - Kaynak Atama ve Rotalama Optimizasyonu Projesi

2017 Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projesi Yarışması Finalisti: İstanbul Şehir Hatları - Vapur Atama Optimizasyonu

2017 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Türkiye Derecesi: Bendis Enerji - Enerji Üretim Tesisi İçin Biyokütle Lojistik Yönetimi

2017 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: İstanbul Şehir Hatları - Vapur Atama Optimizasyonu

2017 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: Anadolu jet - Bozulabilir Ürünlerin Kapasiteli Parti Boyutlandırması

2016 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Türkiye Birincisi: Unilever Algida Fabrikası - WCM Metodolojisiyle Üretim Alanlarında Lojistik Optimizasyonu

2016 Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projesi Yarışması Türkiye Birincisi: EnerjiSA Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. - Akıllı Enerji Farkındalık Sistemi Projesi Enerji Kaynak Planlama Adımı

2016 Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projesi Yarışması Finalisti: FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. - Servis Güzergah Optimizasyonu

2016 Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projesi Yarışması Finalisti: Kayseri Şeker Fabrikası - Tarım Mahsulü Gözlemi için İnsansız Hava Aracı Belirleme ve Rotalama

2016 TechAnkara Proje Pazarı Sergisine Katılım: Kayseri Şeker Fabrikası - Tarım Mahsulü Gözlemi için İnsansız Hava Aracı Belirleme ve Rotalama

2015 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: T.C. Devlet Demiryolları - YHT Hostes Çizelgeleme Karar Destek Sistem Tasarımı Projesi

2014 Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projesi Yarışması Türkiye Üçüncüsü: TAV – Esenboğa Havalimanı Güvenlik Personeli Vardiya Çizelgelemesi Karar Destek Sistemi

2014 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: T.C. Devlet Demiryolları - Tren ve Makinist Planlama Karar Destek Sistemi Tasarımı

2014 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: Termikel A.Ş- Montaj Hattı Süreç İyileştirme ve Üretim Planlama Karar Destek Sistemi Tasarımı

2014 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: TAI TUSAŞ - Fırın Çizelgeleme ve Karar Destek Sistemi Tasarımı

2013 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Türkiye Üçüncüsü: TAV Esenboğa Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. - Park Alanı Atama Karar Destek Sistemi

2012 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Türkiye Üçüncüsü: ERKUNT TRAKTÖR - Boya Sonrası Montaj Hattında Karar Destek Sistemi

2012 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: TOBB ETÜ - Ders ve Sınav Çizelgeleme, Gözetmen Atama Yönetim Sistemi

2011 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Türkiye Birincisi: TAV - Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde Kontuar Atamaları Karar Destek Sistemi

2011 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: TÜRK KIZILAYI - Acil Durum Yükleme Planı ve Lojistik Karar Destek Sistemi

2011 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: TÜRK TRAKTÖR - Malzeme Deposu Optimizasyonu

2011 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: ANADOLU JET - Gelir Maksimizasyonunun Sağlanması için Koltuk Atama Karar Destek Sistemi

2010 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: MAN - Süreç Planlama Projesi