TOBB ETÜ
Anasayfa Geçmiş Projeler Proje Önerileriniz Güncel Projeler Fotoğraflar




DUYURU:

8 Nisan 2019 tarihinde sunum yapan tüm takımları tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz. Değerli jüri üyelerimiz: Bora Kat, Bülent Sönmez, Erhun Baş, Esra Akçasu ve Mehmet Ali Uzun'un oyları ile belirlenen proje yarışması dereceleri ve yine jüri üyelerimiz, akademik ve endüstriyel danışmanlar ile öğrencilerin oyları ile belirlenen poster yarışması dereceleri aşağıdaki gibidir.

Proje Yarışması Birincisi:

BORUSAN EnBW Enerji - Rüzgâr Elektrik Santralinde Enerji Depolama Sistemi Optimizasyonu

Takım Elemanları: Alp BAYAR, Ali Kerem GÜRAN, Maide Ceren KAYMAZ, Gizem KILINÇ, Ebru Edanur ŞENTÜRK

Şirket Danışmanı: Samet TÜZÜNOĞLU

Akademik Danışman: Doç. Dr. Ayşegül ALTIN KAYHAN

Proje Yarışması İkincisi:

Borusan Arge - Kapasiteli ve Zaman Pencereli Araç Rotalama ve Dock Çizelgeleme Optimizasyonu

Takım Elemanları: Gözde ÇELEBİOĞLU, İpek GÜLEK, Nazlı Elif HANOĞLU, Sena İZMİR, Gizem TEKİNDUR

Şirket Danışmanları: Barış IŞIK, Dilara AYKANAT

Akademik Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Eda YÜCEL

Proje Yarışması Üçüncüsü:

Roketsan - Değişken İş Öncelikleri Altında Kafile Bölünmeli Esnek Ve Açık Atölye Tipi Çizelgeleme

Takım Elemanları: Yaşam ALADAĞ, Cemile Umay ARICAN, Ceren GÜLBAHAR, Burakcan İZMİRLİ, Öykü ÖZEREN

Şirket Danışmanları: Şerife Aytuğ BALCİ, Sinem MUTLU

Akademik Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Kürşad DERİNKUYU

Poster Yarışması Birincisi:

AYGAZ A.Ş - Çok Ürünlü Çok Aşamalı Tüpgaz Bütünleşik Tedarik Zinciri Bitirme Tasarım Projesi

Takım Elemanları: Ekin AKKAYA, Onur Alp ÇANDIR, Elif Ece GÜRBÜZ, Yasir KOÇ, Ezgi VARLI

Şirket Danışmanı: Fırat UZMAN

Akademik Danışman: Dr. Öğr. Üyesi. Kürşad DERİNKUYU

Poster Yarışması İkincisi:

BORUSAN EnBW Enerji - Rüzgâr Elektrik Santralinde Enerji Depolama Sistemi Optimizasyonu

Takım Elemanları: Alp BAYAR, Ali Kerem GÜRAN, Maide Ceren KAYMAZ, Gizem KILINÇ, Ebru Edanur ŞENTÜRK

Şirket Danışmanı: Samet TÜZÜNOĞLU

Akademik Danışman: Doç. Dr. Ayşegül ALTIN KAYHAN

Poster Yarışması Üçüncüsü:

Türk Traktör ve Ziraat Makineleri A.Ş. - Çok Modelli Motor Montaj Hattı Dengeleme ve Karar Destek Sistemi Tasarımı

Takım Elemanları: Ceren İPEK, Derya NURCAN, Hayal Ece ÇELİK, Kübra GÜLCÜ, Selen Sude ÖREK

Şirket Danışmanı: Emrah ŞAHİN

Akademik Danışman: Doç. Dr. Ayşegül ALTIN KAYHAN


TOBB ETÜ Endüstri Mühendisliği Sistem Tasarımı Bitirme Projeleri, proje ortağı firmaların gerçek hayat problemlerine Endüstri Mühendisliği/Yöneylem Araştırması tekniklerini uygulayarak çözümler üretirler. Projeler imalat ya da servis sistemlerinin incelenmesi, modellenmesi ve verimliliğinin artırılmasına yönelik tasarım çalışmalarını içermektedir.

Proje ortağımız olan firmalar arasında Anadolu Efes, Almila İnşaat/Pekuslu Enerji, Anadolu Jet, ARAS Kargo, Arçelik, Aygersan, Bayındır Sağlık Grubu, Bendis Enerji, Berg, Borusan ArGe, Borusan EnBW Enerji, Casa de Maris Otel, Coca-Cola, Danone, Demiryolu Lojistik, Eczacıbaşı, ELMED Medikal, EnerjiSA, Erkunt Traktör, Es Yapı, ETİ, Etlik Zübeyde Hastanesi, Fatih Üniversitesi Hastanesi, Ford Otosan, FNSS, Gama Enerji, IBA Kimya, ITC Entegre Katı Atık Yönetim Sistemleri, İstanbul Şehir Hatları, Karel Elektronik, Kayseri Şeker Fabrikası, Liv Hospital Ankara, MAN, Medicana, Microsoft, MİTAŞ Civata, Mitaş Enerji, MNC Akü, Nevzat Ecza Deposu, ODTÜ Mediko, Optimizasyon Algoritmalar Enerji Danışmanlık, Roketsan, Sarp Lojistik, Selçuk Ecza Deposu, TAI, TAV, T.C. Devlet Demiryolları, Tepe Home Mobilya, Termikel, THY, TOBB ETU, TOBB ETU Hastanesi, TPPD, TREYSAN, Turkcell, Turuncu Grup, Türk Kızılayı, Türk Traktör, ULUSOY Elektrik, Unilever, Yayla Bakliyat, Yiğit Akü, Yön Pazarlama ve Zorlu Enerji Grubu bulunmaktadır.

Dersin işleyişi ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.


BAŞARILARIMIZ:

2019 YAEM Türkiye Birincisi: BORUSAN EnBW Enerji - Rüzgâr Elektrik Santralinde Enerji Depolama Sistemi Optimizasyonu

Takım Elemanları: Alp BAYAR, Ali Kerem GÜRAN, Maide Ceren KAYMAZ, Gizem KILINÇ, Ebru Edanur ŞENTÜRK

Akademik Danışman: Doç. Dr. Ayşegül ALTIN KAYHAN

2019 YAEM Finalisti: AYGAZ A.Ş - Çok Ürünlü Çok Aşamalı Tüpgaz Bütünleşik Tedarik Zinciri Bitirme Tasarım Projesi

Takım Elemanları: Ekin AKKAYA, Onur Alp ÇANDIR, Elif Ece GÜRBÜZ, Yasir KOÇ, Ezgi VARLI

Akademik Danışman: Dr. Öğr. Üyesi. Kürşad DERİNKUYU

2019 YAEM Finalisti: Eczacıbaşı-Vitra - Seramik Gereçleri için Enerji Verimli Operasyon Planlama Karar Destek Sistemi

Takım Elemanları: Emre DOĞRU, Beril Irmak BÜLBÜL, Ece CİVELEK, Öyküm Canseli DEVECİ, Simge TAŞKIRAN

Akademik Danışman: Doç. Dr. Nilgün Fescioğlu ÜNVER

2019 YAEM Finalisti: TAI - Section 19 Montaj Hattı Kapasite Planlama ve Dengeleme Projesi

Takım Elemanları: Kardelen DEVECİ, İrem TÜRKMEN, Ekin ŞERİFOĞLU, Tuğçe YILDIZ, Bilge Dilay GÜZEL, Tuba BİRBİLEN

Akademik Danışman: Doç. Dr. Kadir ERTOĞRAL

2019 TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması “Akıllı Şehirler ve Ulaşım” kategorisi Bölge İkincisi: Zorlu Enerji Grubu - Elektrikli Araç Akıllı Şarj Sistemlerinde Talep Bazlı Dinamik Fiyatlandırma ile Gelir Maksimizasyonu

Takım Elemanları: Sena TAŞLI, Arda ASAROĞLU, Fatih ÖZKAYA, Elif Su TÜZÜN, Büşra Tamay ONUR

Akademik Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Salih TEKİN

2019 DHL Teknolojik Fikir Yarışması Türkiye Üçüncüsü: Borusan Arge - Kapasiteli ve Zaman Pencereli Araç Rotalama ve Dock Çizelgeleme Optimizasyonu

Takım Elemanları: Gözde Çelebioğlu, Nazlı Elif Hanoğlu, Sena İzmir, Gizem Tekindur

Akademik Danışman: Dr. Öğr. Üyesi Eda Yücel

2018 TÜBİTAK 2241 Özel Sektöre Yönelik Lisans Bitirme Tezleri Yarışması Türkiye İkincisi: Borusan ARGE - Kaynak Atama ve Rotalama Optimizasyonu Projesi

2018 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: Borusan ARGE - Kaynak Atama ve Rotalama Optimizasyonu Projesi

2017 Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projesi Yarışması Finalisti: İstanbul Şehir Hatları - Vapur Atama Optimizasyonu

2017 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Türkiye Derecesi: Bendis Enerji - Enerji Üretim Tesisi İçin Biyokütle Lojistik Yönetimi

2017 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: İstanbul Şehir Hatları - Vapur Atama Optimizasyonu

2017 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: Anadolu jet - Bozulabilir Ürünlerin Kapasiteli Parti Boyutlandırması

2016 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Türkiye Birincisi: Unilever Algida Fabrikası - WCM Metodolojisiyle Üretim Alanlarında Lojistik Optimizasyonu

2016 Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projesi Yarışması Türkiye Birincisi: EnerjiSA Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. - Akıllı Enerji Farkındalık Sistemi Projesi Enerji Kaynak Planlama Adımı

2016 Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projesi Yarışması Finalisti: FNSS Savunma Sistemleri A.Ş. - Servis Güzergah Optimizasyonu

2016 Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projesi Yarışması Finalisti: Kayseri Şeker Fabrikası - Tarım Mahsulü Gözlemi için İnsansız Hava Aracı Belirleme ve Rotalama

2016 TechAnkara Proje Pazarı Sergisine Katılım: Kayseri Şeker Fabrikası - Tarım Mahsulü Gözlemi için İnsansız Hava Aracı Belirleme ve Rotalama

2015 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: T.C. Devlet Demiryolları - YHT Hostes Çizelgeleme Karar Destek Sistem Tasarımı Projesi

2014 Sanayi Odaklı Lisans Bitirme Projesi Yarışması Türkiye Üçüncüsü: TAV – Esenboğa Havalimanı Güvenlik Personeli Vardiya Çizelgelemesi Karar Destek Sistemi

2014 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: T.C. Devlet Demiryolları - Tren ve Makinist Planlama Karar Destek Sistemi Tasarımı

2014 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: Termikel A.Ş- Montaj Hattı Süreç İyileştirme ve Üretim Planlama Karar Destek Sistemi Tasarımı

2014 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: TAI TUSAŞ - Fırın Çizelgeleme ve Karar Destek Sistemi Tasarımı

2013 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Türkiye Üçüncüsü: TAV Esenboğa Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. - Park Alanı Atama Karar Destek Sistemi

2012 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Türkiye Üçüncüsü: ERKUNT TRAKTÖR - Boya Sonrası Montaj Hattında Karar Destek Sistemi

2012 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: TOBB ETÜ - Ders ve Sınav Çizelgeleme, Gözetmen Atama Yönetim Sistemi

2011 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Türkiye Birincisi: TAV - Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde Kontuar Atamaları Karar Destek Sistemi

2011 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: TÜRK KIZILAYI - Acil Durum Yükleme Planı ve Lojistik Karar Destek Sistemi

2011 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: TÜRK TRAKTÖR - Malzeme Deposu Optimizasyonu

2011 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: ANADOLU JET - Gelir Maksimizasyonunun Sağlanması için Koltuk Atama Karar Destek Sistemi

2010 YAEM Konferansı Öğrenci Proje Yarışması Finalisti: MAN - Süreç Planlama Projesi